آتش زندگی‌ست

آتش زندگی‌ست

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
انسان در موقعیت که قرار بگیرد، با خویش معامله می‌کند و با خدای خویش، بس. آب کشیدنِ دمادم جانماز با اندیشه‌ی آن‌که از چشم ناظران نمازمان را طهارت بخشیده باشیم، بر کنار نگه داشتن خویش از جزر و مد، «چرا که سلامت بر کنار است»؛ جاده را تا انتها دانستن و با اطمینان به این‌که دَد و دامی در کمین نیست به راه افتادن، این‌هاست که زندگی را از شکوهِ در مخاطره زیستن می‌اندازد و حرارت حیات را به یخ‌بندانِ نجابتِ صوری می‌کشاند. آتش زندگی‌ست، نه مرگِ آتش.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
تو مگو همه به جنگند وز صلح من چه آید/ تو یکی نه‌ای! هزاری، تو چراغِ خود برافروز/ که یکی چراغِ روشن ز هزار خفته بهتر

ن: عمو کجا می‌ره؟

ز: سر کار

ن: می‌ره چی کار کنه؟

[من توی ذهنم: پول دربیاره. قسط داره. اجاره خونه داره. خرج داره.] [در همین حین: اگه کار دیگه‌ای هم بود می‌رفت؟]

ز: می‌ره عکس بگیره. عمو عکس گرفتن رو دوست داره!


رفتم سر برنامه‌ای که آفیش بودم. یک جلسه خالی از شنونده ولی مملو از گوینده. خب چه عکس‌هایی می‌شود گرفت؟ پرتره! پرتره سخنران‌ها. ولی بعد از آن جمله‌ای که از همسرم شنیدم کار کار نبود. وقت گذاشتن روی چیزی بود که به آن علاقه داشتم. حالا کنارش یک پولی هم برای ادای اقساط و پرداخت اجاره در می‌آمد. آن یک ساعت و نیم من کار نمی‌کردم؛ زندگی می‌کردم. عشق می‌کردم. شاد می‌شدم.

به جد معتقدم گاهی خدا حرف‌های خودش را از دهان همین آدم‌ها به گوش ما می‌رساند. مویدش هم آنکه یکی از آن‌ها که با عبارات ساده هم گفته شده، درونت غوغا می‌کند؛ یکی از آن‌ها به تو تلنگر می‌زد و از یکی آن‌ها می‌توانی بنویسی!

  • يكشنبه؛ ۵ شهریور ۹۶
زن در موقعیت اجتماعی ما خیلی راحت می تواند مردش را به بیراه بکشاند ، ذلیل کند و زمین بزند و خیلی راحت می تواند سر پا نگه دارد. حمایت کند و نگذارد که بشکند و خم شود ...


نادر ابراهیمی ؛ ابن مشغله 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">